icon

Dzwony. Obiekt pożądania czy relikt przeszłości?

By Kinga Szewczyk, 2013-11-26 10:30:50
Share

Z pewnością nie ma osoby, która nie słyszałaby o spodniach popularnie zwanych dzwonami. Mówi się o nich, że są wiecznie młode i wiecznie modne. Mimo iż trudno je aktualnie dostrzec w sklepach popularnych marek i moda na spodnie typu rurki zdominowała rynek, to nie brakuje fanów i fanek dzwonów.

Pierwsze informacje o tego typu spodniach pochodzą z XIX wieku. Spodnie te mieli nosić żołnierze United States Navy . Opisy żeglarzy z 1813 roku podają, że Marynarze nosili niebieskie spodnie dzwony do luźnych kurtek i kapeluszy ze wstęgą. W latach sześdziesiątych popularyzowane przez hippisów wraz z modą na kolorowe koszulki, koraliki i długie włosy, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Hippisi nosili dzwony jeansowe, a także bawełniane, samodzielnie farbowane. W latach siedemdziesiątych dzwony przeżywały swoją ogromną popularność. Stało się tak dzięki amerykańskiemu show z udziałem Sonny&Cher. Również zespół ABBA, którego wokaliści bardzo często występowali w tego typu spodniach przyczynił się do ich popularyzowania. Dziś, polska wokalistka Ania Rusowicz, pokazuje jak nosić dzwony, zachowując przy tym swój niepowtarzalny styl.

Dzwony są ponadczasowym i doskonałym rozwiązaniem zarówno do pracy, na randkę, jak i na co dzień. W polskich sklepach znajdziemy również modele dzwonów, które w świetny sposób mogą urozmaicić naszą garderobę, która przepełniona jest wąskimi spodniami i legginsami. Najlepiej zestawić je z seksownymi szpilkami lub butami na koturnach, które wysmuklą i wydłużą nogi. Spodnie z podwyższonym stanem i rozkloszowaną nogawką, idealnie nadają się do wyrównywania proporcji między szerokimi biodrami i węższą resztą ciała. Ja noszę je od zawsze, a mój ulubiony model to właśnie ten z podwyższonym stanem.

 

KS

 

kiniablog-14

 

kiniablog-16

 

 

kiniablog-17

 

kiniablog-18

 

kiniablog-20

 

kiniablog-21

 

 

kiniablog-24

 

kiniablog-26

 

kiniablog-27

 

kiniablog-28

 

kiniablog-29

 

kiniablog-31

 

 

 

sweater / sweter Zara

 kurtka / jacket Zara

spodnie / jeans Mango

 

 Photos by Magdalena Sobieska http://sobieskaphotography.com/

 hair by – Tomasz Duchnowski, salon Ewertowski & Urbański

 

 

 

COMMENTS ( 0 )
  • Brak komentarzy
ADD
Your
COMMENT

Zostaw swój komentarz

0
regulamin.